Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27ADHPA1028Q1ZJ
Call 08047640655 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Protection Type | Flameproof Ex d |
| Power | 60/80/100/120W LED |
| Zone Rating | ZONE1,2 |
| Power Rating | 45/60/80/100/120W |
| Lighting Color | White |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Surface |
| Gas Group | IIA & IIB |
| Base Type | COB |
| Lighting Type | LED |
| Certification | BRACKET |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| IP Rating | 65/66 |
| Voltage | 230V |
| I Deal In | New Only |
| Brand | TRIMITI |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Lighting Type | Fluorescent |
| Lighting Color | White |
| Body Material | Aluminium |
| Base Type | B15 |
| Power | Battery-Powered |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details